Skip links

Kurucumuzdan

Merhaba,

“Montessori” üniversitede ilgimi çeken, merak ettiğim farklı bir eğitim yöntemiydi. MEB görevlendirmesiyle anaokulu öğretmeni olarak bir dönem çalıştığım Almanya’da Montessori uygulamalarını gözleme şansım oldu. Montessori sisteminin; çocukların kendini iyi ifade edebilen, özgüvenli, çevreye duyarlı, sorumluluk almaya istekli ve meraklı bireyler olarak yetişmesine yönelik gücünden çok etkilendim.

Devlet okullarında 21 yıllık anaokulu öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra 2006 yılında Ataşehir’deki ilk anaokulumuzu açtık..

2009 yılından itibaren Montessori sistemiyle ilgili hedeflerimiz netleşti, küçük ama emin adımlarla hazırlıklara başladık, bizlere çok değerli katkılar sağlayan eğitimcilerle yollarımız kesişti.

2011 yılında Montessori sistemine uygun oluşturduğumuz yeni binamıza geçtik ve öğretmenlerimizin Montessori materyalleri ve sistemin uygulanmasıyla ilgili temel eğitimlerini tamamladık. Değerlendirme ve güncelleme içerikli eğitimlerimize Montessori Danışmanımızın desteği ile devam ediyoruz.

Bizim için Montessori; her anı ve her detayı keyifli ve değer katan, bitmesini hiç istemeyeceğimiz bir öğrenme ve öğretme yolculuğudur. Bu yolculuğumuzu çocuklarımız ve anne babalar ile paylaşabildiğimiz için şanslı ve çok mutluyuz.

Sevgilerimizle,

Ayşegül EFESOY
Anaokulu Öğretmeni / Kurucu